Shoot Scores

2019 Shoot Results


MARCH 16TH & 17TH 3D GARY BALDWIN OPEN
Shooter                             Class               Score        X’s
Scot Ames                      ADV                 272             8
Johnson Livingston    HC                    298             11
John Barksdale             HC                    291              9
Creighton Rudolph     HC                    280             5
Stephen Franklin         HC                    276             9
Ryan Rennit                    HC                   276              3
Elmer A Redmon IV    HC                   271               7
Randy Jones                  HC                    264             4
Trace Hawkins             HC                    237              1
Mike Bladwin                KWN               258             5
Zander Gillespie          YHC                233              3
Carter Gillespie           YHC                231               3
Alan Livingston           YHC                199               1

THANK YOU TO ALL WHO ATTENDED OUR MARCH SHOOT!

Any questions or corrections contact us at whiteriverbowhunters@gmail.com

 

2018 Club Shoot Results

52nd BOWHUNTERS JAMBOREE, SEPT. 22nd & 23rd 2018 Scores

MALE BOWHUNTER
Hunter Phillips —– 387 —- 9X
Robert Philpott —– 386 —- 6X
Scott Ames —– 370 —– 7X
David Barnes —– 364 —– 0X
Rod Hendrtxson — 352 —– 9X
Bob Purdy —– 345 —– 3X
Darrell Bade —– 336 —– 7X
Shane Phillips —– 325 —– 4X
Mike Hudson —– 323 —– 2X
Trevor Robbins —– 320 —– 3X
Brody Wyles —– 295 —– 6X
Tyler Hudelson —– 248 —– 4X
Brett Hudelson —– 206 —– 0X

M.B.R. Class
David Smith ——- 280 —– 2X
Dave Parker ——- 278 —– 1X

FEMALE BOWHUNTER
Lea Philpott —— 295 —— 1X
Becky Hudson — 293 —— 2X
Mandy Robbins – 219 —— 1X

LONG BOW
Mike Baldwin —– 314 —– 1X
John Lopez ——- 226 —— 3X

RECURVE UNAIDED
Bob Shield —– 298 —– 6X
Kirt Miller —– 290 —– 2X

YMR 13-14
Braxton Turpen —- 340 —– 2X

YMR 15-17
Jacob Breedlove —- 377 —- 9X

X-BOW
Darren Hudelson —- 350 —- 4X

KNOWN CLASS
Jake Waggoner — 392 —- 10X
Robert Gagnon — 390 —- 16X

PLAQUE WINNERS

MALE BOWHUNTING STYLE

1ST PLACE —- Hunter Phillips
2nd PLACE —- Robert Philpott

FEMALE BOWHUNTER STYLE

1st PLACE —- Lea Philpott
2nd PLACE —- Becky Hudson

TRADITIONAL STYLE

1st PLACE —- Mike Baldwin
2nd PLACE — Bob Shield

YOUTH SHOOTER

1st PLACE —- Jacob Breedlove
2nd PLACE — Braxton Turpen

PLAQUE WINNERS CAN CONTACT RANDY ARTHUR TO PICK UP PLAQUES 812-797-9031